Cumartesi , 16 Şubat 2019  
    ANA SAYFA
    Gündem                   
    Politika                   
    Dünya                      
    Ekonomi                  
    Güncel                     
    Spor                         
    Sağlık                       
    Yaşam                     
    Bilim ve Teknoloji 
    Kültür ve Sanat     
    Magazin                  
    Eğitim                      
    Kadın ve Aile        
    Yazarlar
    Söyleşi / Haber
    Video Haberler
      Künye
      İletişim
      Reklam

Haberlerde AraTCMB Döviz Kuru


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SİTE İSTATİSTİĞİ
 BUGUN 431523  
 TOPLAM 679603459  
08.06.2007 itibariyle
YAZARLAR
Dr. Hikmet AYTEK
Yazara E-Posta Gönder
KÜRESEL PATRONLUĞA KARŞI MİLLETLERİN KARDEŞLİĞİ!..


İnsanlar bazen birilerinin yaptıkları şeyleri anlamak ta zorlanabilirler bu doğaldır. Çünkü bilgi, yetenek, karakter ve uygulama konusundaki birikimleri diğerinden farklı olabilir. Mevcut durumu iyi değerlendiremeyenler tabi ki gelecek için doğru hedefler edinemezler. Mevcut durumu değerlendirebilmek için de geçmişi bir miktar bilmek gerekir. Aksi takdirde değerlendirme eksik olur.Emperyalizmin sömürgeleştirme tarihini ve köleleştirme yöntemlerini anlamak lazımdır.
Emperyalizmin ülkemizde körüklediği Kürtçülüğün bölücü önderleri, bu ülkede yaşayan herkesi kucaklayan Milliyetçiliğe sanki yanlış bir şeymiş ve ırkçılıkmış gibi her fırsatta saldırırken aslında kendileri bizzat etnik ırkçılık yapmaktadırlar. Kürt hakları vesaire aslında bir maskedir. Amaçlanan husus Fırat ve Dicle’nin sularının kontrolünün İsrail’e teslimi ve insanlığın geleceğini ilgilendiren bazı yeraltı zenginliklerinin emperyalistlerce bedavaya kapatılmak istenmesidir. Petrol çıkarları için Osmanlının benzer yöntemlerle nasıl bölündüğünü bilenler bu oynanmak istenen oyunu yutmuyorlar.
Teröre destek vererek uyuşturucudan pay alan ülke ve kuruluşların PKK’ ya desteği de ayrıca önemli bir sorundur. Bugünlerde Kürt odaklı bölücü projenin ülkemizde yaşayan diğer etnik yapılardan sağlanabilecek desteklerle daha uygulanabilir hale getirilmesine ayrıca çalışılmaktadır. Türkiye’nin kalkınması, huzuru ve güvenliği konuları bu güzel ülkede yaşayan milletimizin içinde barındırdığı tüm etnik guruplar için ortak yaşamsal değerlerdir. Bölücüler bu değerleri çürütmeye çalışırken, milliyetçiler olarak milletimize bu ortak yaşamsal değerlerin nicelik ve niteliğini artırmayı amaçladığımızı anlatmaya çalışıyoruz.Etnik farklılıklar çağdaş anlamda dayanışarak bir millet olmaya asla engel değildir.
Farklılıklardan hareketle varılacak iki sonuç vardır; çatışarak geri kalmak ve hep birlikte acı çekmek veya dayanışarak gelecek ufkunu herkes için aydınlık kılmak. Mutlu ve umutlu bir gelecek için gereken şey, bir arada yaşama azmidir. Akıl ve iman, herkesin ve toplumsal herkesimin bu azmi artırmaya özen göstermesi gerektiğini emrediyor. Milliyetçiler aklın ve imanın gereğini yapmaya çalışıyorlar
Küreselleşmenin patronları  Amaçladıkları coğrafyalardaki milletlerin kendi içyapılarında var olan; “Bir arada yaşama azmi” denilen milli harcı yok etmek istiyorlar. Etnik ve dini yapıları çatıştırıcı kırdırıcı stratejilerini uygulamaya koyarak bulanık suda balık avlarcasına kendi çıkarlarını koruyorlar. En yakın örnekler olarak Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Irak veAfganistan da askeri güçle yaratılan durumlara veya Ukrayna da, Kırgızistan da G.Soros kaynaklı uygulamalara bakıldığında da ne demek istediğimiz rahatlıkla anlaşılabilir. Ama Bakmak yetmiyor, görmek lazım.
Her ideolojinin, yarattığı fırsatlar, içerdiği riskler, zayıf ve güçlü yönleri vardır. Benimseyenler misyonlarını (görevlerini) ve buna dayalı olarak vizyonlarını (amaçlarını)objektif kriterlerle belirlemelidirler. Dünyanın geldiği evrede klasik ideolojilerin statikliği, gelişmelerin dinamikliğine yeterli olamamaktadır.Ülkemizde Geçmişe dayalı olmaktan daha çok, gelecek odaklı yeni ve çağdaş bir milliyetçilik anlayışı gelişmektedir


Çağdaş Milliyetçilik bakış açısı kavramsal olarak ideolojik kalıplara bağımlı olmayan ama idealist ve durumsal bir yapılanmayı içermektedir. Kimsenin etnik kökeniyle de bir sorunu da yoktur. Herkes etnik dilini kullanmakta, inanç ve kültürünü yaşamakta özgürdür. Milletçe var edilen en büyük organizasyonun ortak yani resmi dili en kalabalık olan Unsurun dilidir. Bütün dünyada böyledir. Adil olan da budur.
Ülkede yaşayan tüm unsurlara saygı duyarak gözeten bir biçimde, Coğrafi, ekonomik, yönetsel, güvenlik içeren, bilimsel teknolojik, demografik, psiko - sosyal ve kültürel alanlar etnik ayırım gözetmeden milletçe hep birlikte gelişim hedeflenmektedir. Bunu başarabilen ülkeler G8 olabilmekte başaramayanlar çatışmalar içinde debelenmektedir. Millet için ortak değerler tanımlama, yeni değerler yaratma ve değerleri adil biçimde dağıtma amaçlanmaktadır.
Bugün emperyalistlerce tarafımıza dayatılan Sözde Ermeni hakları Yahudilerin Siyonist emelleri,  Erivan’dan ve Tel Aviv’den dünyaya kabul ettirilmiyor. Diasporada yaşayan Ermeni ve Yahudiler yaşadıkları ülkelerin onurlu birer vatandaşı olarak oraların milli varlığının cayılamaz birer unsuru haline gelebildikleri için ABD, İngiltere Fransa, Rusya gibi ülkeler İsrail ve Ermenistan’ın çıkarları için ellerinden geleni yapıyorlar.Çağdaş milliyetçilik tüm alt kültürlerin ortak bileşkesidir.Ülkemiz de kimse kimseye kültürünü dilini, inançlarını unut demiyor. Adam olan unutmaz hatta geliştirir. Kendi kendini köreltmenin koşullarını yaratarak başka birilerini suçlu ilan etmek kolaycılıktır. Boşnaklar Irk olarak Türk mü? Hayır. Kültür ve dillerinden ödün veriyorlar mı? Hayır. Ama onlara karşı Bosna da yapılan tüm kötü uygulamalara Türkiye karşı çıkıyor. Niye? Çünkü kendilerini soyutlayıp yalnızlığa mahkûm etmiyorlar Türkiye de yaşayan Boşnaklar hatta Bosna da yaşayanları bile Türk üst kimliklerine sahip çıkıyorlar. Her idealist kendisine şu soruları yöneltmelidir;Bu tavrımda ideallerim için ne yarar var?
Bu yaptıklarım amaçlarıma uygun mu?
Hedef edindiklerim amaçlarıma uygun mu?
Kanlı katil olmaya çok müsait ve sabıkalı Ortodoks âleminin kuşatması altında yaşamaya çalışan Müslüman kardeş toplumların Yani, Boşnakların, Pomakların, ararlındaki dil ve etnik farklılıklara rağmen tamamına Çerkez denilen Kafkas halklarını Avrupa ve Kafkasya da yalnızlığa itmenin ve ülkemizde yaşayan göçmenlerinin ayrıştırılarak ötekileştirilmesinin, böylece etkisizleştirilmesinin kime ve nasıl bir yararı olabilir bunu da iyi değerlendirmek lazımdır.
Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz;
Milliyetçiliğin merkezine düşmanlığı değil kardeşlik ve dostluğu yerleştiren milliyetçiler sadece Türk milletinin değil tüm dünyanın huzuru için de güzel duygu ve düşüncelere sahiptirler. Bizim milliyetçiliğimiz milletlerin düşmanlığını değil kardeşliğini ve bir diğerinin hukukuna saygıyı temel alan bir anlayıştır. Küresel imparatorluğun çatıştıran zulmünden insanlık ancak bu anlayışla kurtulabilecektir.
Yüce Allahın bize bahşettiği bu güzel vatan mevcut nüfusun on katını rahatça besleyecek ve yaşatacak özelliklere sahiptir. Hep birlikte Türk Milleti olarak kimseye muhtaç olmadan yaşayabiliriz.Yurt içinde ve uluslar arası platformda muhtaç olduğumuz tek şey kardeşliktir. Yüce Allahın rızasına uygun olan da budur.  Yrd. Doç. Dr. Hikmet AYTEK 21.Nisan 2011- İstanbul
 


 YAZARIN TÜM YAZILARI
   19/08/2012 - KAHROLSUN UYUŞTURUCU TACİRİ, ATEİST VE HAİN GÜRUHU!..
   06/11/2011 - KCK İHANETİN ADIDIR !..
   23/09/2011 - ALMANYA'DAN "HOOOPPP" DEDİK!..
   13/09/2011 - ALİ İMRAN 19!..
   28/08/2011 - AĞAÇ DOĞRULMADAN GÖLGESİ DOĞRULMAZ
   22/04/2011 - KÜRESEL PATRONLUĞA KARŞI MİLLETLERİN KARDEŞLİĞİ!..
   30/03/2011 - LİBYA'YI ANLAMAK-06
   29/03/2011 - LİBYAYI ANLAMAK -05
   28/03/2011 - LİBYA'YI ANLAMAK-04
   27/03/2011 - LİBYAYI ANLAMAK -03
   26/03/2011 - LİBYAYI ANLAMAK - 02
   25/03/2011 - LİBYA'YI ANLAMAK -01
   10/03/2011 - GİRİŞİMCİ VALİLER VE ÜNİVERSİTELER GEREKİYOR !..
   22/02/2011 - KOSGEB + YÖK PROTOKOLÜ ÇOK OLUMLU BİR ADIMDIR !..
   02/10/2010 - KÜFÜR DİYE BAKARLAR ATSIZ HOCAM'IN DUALARINA
   28/09/2010 - HUTBE’DEN ÇIKARSANIZDA “ ALLAH KATINDA DİN İSLAMDIR
   19/09/2010 - SON DURUM
   16/09/2010 - SİYASİ PARTİ, SİYASETEN PARTİ İKİLEMİ
   02/08/2010 - MİLLİ DEVLET İÇİN “ HAYIR “
   26/07/2010 - 12 EYLÜLÜN DÜNÜNE DE HAYIR BUGÜNÜNE DE HAYIR
   29/06/2010 - KENDİ PATRONLUĞUMUZU KURALIM (02)
   28/06/2010 - KENDİ PATRONLUĞUMUZU KURALIM (1)
   27/06/2010 - YIPRATMANIN ARDI BÖLMEDİR!..
   25/06/2010 - BEN ÇIKAR DEMEM, ÇIKAR BENİM OLMAYINCA
   11/05/2010 - MİLLİYETÇİLİK TEPKİCİ DEĞİL ETKİLEYİCİ OLMALIDIR
   04/05/2010 - MİLLİYETÇİ GENÇLERE ÖĞÜTLER (03)
   02/05/2010 - MİLLİYETÇİ GENÇLERE ÖĞÜTLER(02)
   02/05/2010 - MİLLİYETÇİ GENÇLERE ÖĞÜTLER(01)
   19/03/2010 - MİLLİYETÇİLER BİRLEŞİNİZ
   18/02/2010 - KÜRESEL’İN KÖŞELERİ (1)
Yazarın Sitemizdeki  Kayıtlı Toplam Yazısı : 112

Sayfa :


 1   2 -  3 -  4 -

Kampanya detayları için TIKLAYINIZ

Tasarım & Programlama SK WT © 2007 - İçerik © Copyright 2007Ulusal Ses Haber Portalı