Salı , 23 Nisan 2019  
    ANA SAYFA
    Gündem                   
    Politika                   
    Dünya                      
    Ekonomi                  
    Güncel                     
    Spor                         
    Sağlık                       
    Yaşam                     
    Bilim ve Teknoloji 
    Kültür ve Sanat     
    Magazin                  
    Eğitim                      
    Kadın ve Aile        
    Yazarlar
    Söyleşi / Haber
    Video Haberler
      Künye
      İletişim
      Reklam

Haberlerde AraTCMB Döviz Kuru


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SİTE İSTATİSTİĞİ
 BUGUN 210094  
 TOPLAM 703232987  
08.06.2007 itibariyle
YAZARLAR
Prof. Dr.Zekeriya BEYAZ
Yazara E-Posta Gönder
ALEVİLERE TUZAK!

Önce şunu arz etmekte yarar görüyorum: Bu satırların yazarı bütün halinde milli ve dini birlikten ve de insan haklarının herkes için fiilen gerçekleşmesinden yanadır. O nedenledir ki Alevi yurttaşlarımızın bir takım sorunlarının varlığına inanır ve bunların çözümü için de onlara yardımcı olmak üzere kendine düşen görevi yapmaya çalışır. Birçok Cemevinde verdiği konferanslar ile ve yazdığı Alevi Dosyası kitabı ile de bu düşüncelerini ve onlara olan desteğini fiilen ortaya koymuştur.


O nedenle sayın Alevi yurttaşlarımız bizi iyi tanırlar ve de çok severler, biz de kendilerini candan sever ve sayarız. Dolayısıyla da burada yazacağımız konular işte bu samimiyet ve kardeşlik duygusu içinde yazılmıştır. Sevgili Alevi yurttaşlarımızın da bizi aynı biçimde kardeşlik duygusu ile okuyacaklarını ve kabul edeceklerini umuyoruz.


Bu görüşler Alevilerin Olamaz


Son yapılan Alevi yürüyüşü münasebetiyle ortaya konulan görüşler bizim yurtsever ve Müslüman Alevi kardeşlerimizin görüşleri olamaz.


Diyanet işleri Başkanlığı'nın kapatılmasını, ortadan kaldırılmasını istiyorlar… Bu ne biçim taleptir böyle ?


Diyanet teşkilatı ortadan kaldırılırsa, dini hayat kimlerin elinde ve kontrolüne kalır biliyor musunuz ? Hizbullah gibi yasa dışı terörist örgütler kısa zamanda bütün camilerde hakimiyeti ele geçirir ve ülkede tam bir felaket planını yürürlüğe koyarlar. Ondan sonra Türkiye'nin iç savaşa girmesini mi, bölünüp parçalanmasını mı, yoksa yabancıların fiilen işgaline uğramasını mı istersiniz, her şey olabilir…


Böylesi bir felakete sebep olabilecek tehlikeli bir talebi bizim yurtsever Alevi kardeşlerimiz nasıl isteyebilirler ?


Elbette bizim yurtsever Müslüman Alevi kardeşlerimiz böyle bir talepte bulunamazlar… O halde ortada mutlaka başka kimseler ve başka amaçlar vardır!..


Sonra Alevilerin azınlık olduğunu iddia ediyorlar.


Bu da bir önceki tehlikeli talep kadar zararlı ve gerçek dışıdır. Türkiye'de dini ve milleti ayrı olan azınlıklar vardır ve bunlar da bellidir.


Aleviler asla azınlık bir kitle değildirler. Çünkü Aleviler hem Müslüman hem Türk hem de bu ülkenin, bu Devletin asli ve gerçek sahibidirler. Alevileri azınlık olarak gören ve gösterenler asla onların dostu ve yandaşı olamazlar. O türlü düşünenler Alevilere de Türkiye'ye de tuzak hazırlıyorlardır. Akıllarınca önce Alevileri bir azınlık olarak örgütleyecekler, sonra da teröre sürükleyecekler ve böylece hem Türkiye'nin başına yeni bir bela çıkaracaklar, hem de Alevileri bir çeşit ateşe atacaklardır…


Ama yanılıyorlar bu tuzağa ne Aleviler ne de Türkiye asla düşmeyecektir.


Alisiz Alevilik diyorlar


Genel olarak Avrupa ülkelerinde örgütlenen bu zararlı sözde Alevilik akımının yandaşları kendilerine 'Alisiz Aleviler' diyorlar. 'Bizim Aleviliğimizin İslamiyet ve Hz. Ali ile ilgisi yoktur' diyorlar.


Hemen ifade edelim ki, bunlar ne Müslüman'dırlar, ne Alevi ve ne de Türk'türler… Bu türlü düşünen ve söyleyen kimseler dinlerini de, milliyetlerini de, vicdanlarını da yitirmiş, yabancıların maşası haline gelmiş zavallılardır.


Avrupalılar organize ediyorlar


Alisiz Alevilik iddiasını ileri sürenleri ve Türkiye'de Diyanetin kaldırılmasını isteyenleri Avrupalılar organize ediyorlar, besliyorlar ve de yönlendiriyorlar. Hani bizim masum insanlarımızı öldüren katiller sürüsü teröristleri destekleyen Avrupalı gizli servis teşkilatları var ya, işte bu Alisiz Alevileri destekleyenler, organize edenler ve besleyenler de aynı gizli servis teşkilatlarıdır. Onlar da, onların emrine girenler de Türkiye'nin ve Alevilerin katıksız düşmanlarıdırlar.


İürüyüşe katılmayanları kutluyoruz


Bütün bu sıkıcı konulara rağmen bir de olayın sevinilecek yönü bulunmaktadır. O da aklı başında olan esas Alevi teşkilatlarının, yapılan bu sözde alevi yürüyüşüne katılmayışlarıdır.


Evet gerçek Alevi teşkilatları söz konusu yürüyüşe katılmamışlardır. Bununla da kalmayarak onların yanlış yolda olduklarını kamuoyuna açıklamışlardır.


Cem Vakfı Başkanı Sayın Prof. Dr. İzzettin Doğan bey ve teşkilatı hem yürüyüşe katılmamışlar ve hem de onların iç yüzlerini açıklayan beyanlarda bulunmuşlardır.


Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun bey ve teşkilatı da aynı biçimde hem yürüyüşe katılmamışlar ve hem de onların yanlış ve zararlı yolda olduklarını kamuoyuna açıklamışlardır. Her iki başkanı da , örgütlerini de yürekten kutluyoruz ve kendilerine desteklerimizi bildiriyoruz.


Söylemeye hacet yoktur ki Türkiye'deki Alevilerin çok büyük çoğunluğu asla Alisiz Alevilerin yanında değildirler.


Son söz olarak açıklıkla söylemek isteriz ki, Alevi kardeşlerimize karşı çok tehlikeli ve de çok korkunç bir tuzak hazırlanmaktadır. Esasen bu tuzak aynı zamanda bütün halinde Türkiye'ye ve Türk Milletine karşı hazırlanmaktadır. O nedenle bu Alisiz Alevilere karşı yurtsever Müslüman Alevi kardeşlerimiz ile birlikte hepimiz de uyanık olmalıyız.


 YAZARIN TÜM YAZILARI
   08/10/2009 - ALEVİLERE TUZAK!
   08/10/2009 - AKP KAPATILMADI YA HERKES MEMNUN!
   08/10/2009 - DARBE İDDİALARINA NE OLDU?
   08/10/2009 - BASINI BİRLİKTE BOĞALIM ÇAĞRISI
   08/10/2009 - HEM RAMAZAN HEM ŞEKER BAYRAMI
   08/10/2009 - KALP KRİZİ NASIL BİR ŞEY?
Yazarın Sitemizdeki  Kayıtlı Toplam Yazısı : 6

Sayfa :


 [ 1 ] 

Kampanya detayları için TIKLAYINIZ

Tasarım & Programlama SK WT © 2007 - İçerik © Copyright 2007Ulusal Ses Haber Portalı