BİTMEYEN AKM TARTIŞMALARI!..

Hiçbir iş ; "Ben isterim ve yaparım" demekle olmaz...Hukuka saygı varsa hiç olmaz...AKM’nin birinci grup anıtsal yapı olarak tescilli olduğunu ; yeni projenin AKM'nin mimarının oğlu tarafından yapılmış olmasının bu tescili bozamayacağını; AKM için yapılacak en özverili katkının on yıldır atıl durumdan çıkartılarak ivedilikle restorasyonunun yapılması gerektiğini belirten sivil toplum kuruluşlarının açıklamalarını yineledikten sonra ekleyelim. Hiçbir iş ; "Ben isterim ve yaparım" demekle olmaz...Hukuka saygı varsa hiç olmaz...


Atatürk'e sarılmak " AKM " 'ye sarılmakla olur sözle değil icraatla olur.


İçinde Avrupa' nın en büyük opera salonuna sahip olan tam bir kültür yapısı olan bina Mimarlar Odasının deyim ve yukarıdaki benzer uyarıları dikkate alınarak bu şekliyle korunmaya devam edip ivedilikle restore edilmelidir. Bu meyanda on sene kayıp , restore edilmeden bekletilmesi olmuştur ne yazık ki.


Ham hayaller peşinde dolaşmayı bırakın ha..sizler inşaat mı yapmak istiyorsunuz o zaman sizlere önerim tüm illerde yeni yeni " AKM " ler yaparak hem ham hayallerinizi olgunlaştırabilir hem de kültür ve san' ata daha çok hizmet vermiş olabilirsiniz.Her ilde ne kadar çok "AKM " o kadar çok kültür o kadar çok medeniyet öyle değil mi ?


Zaten atamızın dediği "muassır medeniyetleri " yakalamak sözünü tekrarlarken atamızın sözlerini de uygulamış sahip çıkmış olursunuz.Görelim bakalım sözlerinizin ne kadar altındasınız. Sözlerinizin altına yatın ki icraatlarınız üstünde kalsın alkış tutalım.


Ben isterim yaparım olmaz , yaygara ile hiçbir iş dikiş tutmaz.


Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve hukuk yaygaranın üstünde kalır hukuk , yatmaz..


" Ben bir küçük pehlivanım ,


Demir gibi her yanım


Haydi çıkın mindere


Atayım sizi yere " olmaz..


Ne demişler " küçükler büyümeye çalışır , büyükler küçülmeye çalışır " iyisi mi herkes olduğu yerde kalsın.Doğanın kanunu bu..


Refhan İrtem
( Ulusal Ses ) - 11.11.2017
 
 
http://www.ulusalses.net